Нацбанк контролюватиме забезпечення належного стану готівки в обігу

В НБУ окреслили результати та подальші перспективи роботи банків, уповноважених на зберігання запасів готівки Національного банку.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook, під час зустрічі з представниками банків Директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор ЗАЙВЕНКО наголосив, що Національний банк продовжує делегування частини своїх функцій у регіонах уповноваженим банкам, які поступово активізують роботу в цьому напрямі. Сьогодні запаси готівки НБУ зберігаються у 71 підрозділі – Центральному сховищі, 5 регіональних підрозділах Національного банку, а також у 65 приміщеннях уповноважених банків.

«Водночас Національний банк контролює й надалі контролюватиме забезпечення належного стану готівки в обігу, оскільки якість готівки – одна з основних складових готівкового обігу», – сказав Віктор Зайвенко.

У свою чергу Заступник директора Департаменту грошового обігу НБУ Оксана ГАЛИЦЬ звернула увагу присутніх на необхідність забезпечення розмінності банкнот і монет, у тому числі під час підкріплення готівкою банків.

Для покращення тарифної політики у сфері розрахунково-касового обслуговування Правління НБУ 23 жовтня 2019 року прийняло Постанову №122, якою диференційовано тарифи на видачу готівки.

Якщо раніше банки отримували у Нацбанку готівку усіх номіналів за однаковим тарифом, то тепер отримувати готівку найвищих номіналів дорожчає. Це зроблено для того, щоб забезпечувати розмінність грошей в обігу і стимулювати банки отримувати не лише високі номінали банкнот. Так, громадяни та касири матимуть різні банкноти для розміну та видавання решти під час розрахунків.

Слід нагадати, що сьогодні уповноваженими банками є «Ощадбанк», «Приватбанк», «Райффайзен Банк Аваль» та «ПУМБ».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: