Як удосконалити фінансовий моніторинг у банках

Це питання було проаналізовано представниками НБУ у ході третьої щорічної конференції «Кращі практики та новітній досвід з AML та KYC», організованої Форумом Провідних Міжнародних Фінансових Установ (FLIFI).

Як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА розповіла про побудову ефективної системи фінмоніторингу в банках. Зокрема, вона наголосила:

«Аналізуючи роботу банків, ми бачимо, що у багатьох установах системи фінмоніторингу працюють фрагментарно та не виглядають як єдина екосистема. Для побудови дійсно гармонійної системи потрібно, щоб усі ланки були долучені до цього процесу: наглядові ради затверджують основні принципи та неприйнятні зони ризику; правління, AML-officer та AML-team, виходячи з цих політик, відповідають за реалізацію заходів, пропорційних ризикам, а також затвердження «червоних прапорців» та втілення системи внутрішнього контролю; бізнес-підрозділи розробляють свої відповідні методики. Оцінка ризиків, їх розуміння, вжиття різних заходів до різних за ризиком категорій клієнтів, автоматизація процесів, здатність швидко виявляти нетипові операції, внутрішній контроль, навчання працівників та постійне вдосконалення є елементами ефективної системи фінмоніторингу».

Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА зосередив увагу на системі координат для управління ризиками у сфері фінансового моніторингу, яка базується на національний та секторальній оцінці ризиків, а також на необхідності автоматизації процесів.

«Ефективний фінмоніторинг неможливий без якісної оцінки ризиків та удосконалення ризик-орієнтовного підходу, автоматизації процесів, ураховуючи глобалізацію ринку, збільшення обсягів трансакцій, ускладнення протиправних «схем» фінансових операцій, новітніх технологій, впровадження в подальшому безпечної віддаленої ідентифікації та верифікації», – зазначив Ігор Береза.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: