Україна є інвестиційно привабливою щодо створення нових ЦСО

Про це йдеться у Звіті КPMG «Україна: нове місце для вашого центру спільного обслуговування», повідомляється у прес-релізі компанії. 

Найбільш привабливими для створення ЦСО є Київ, Львів, Харків, Дніпро, Одеса та Івано-Франківськ. Усі ці міста мають розвинене транспортне сполучення та достатню кількість молоді, вартість роботи якої суттєво нижча за аналогічну роботу працівників у європейських країнах. Якщо у Польщі мінімальна заробітна платня становить $591, а в Чехії – $585, то в Україні – лише $156. Така ж пропорція зберігається і у середніх зарплатних очікуваннях.

Як зазначається у Звіті, про рівень конкурентоспроможності України свідчить, зокрема, покращення позицій країни одразу в кількох світових рейтингах. Україна посідає 71 позицію серед 190 країн у рейтингу Doing Business Світового банку за 2019 рік, що є свідченням спрощення регулювання підприємницької діяльності та підвищення рівня захисту прав власності. Також Україна посідає 50 місце серед 157 країн за індексом Human Capital Index Світового банку. Зазначений рейтинг вимірює продуктивність майбутнього покоління працівників з урахуванням стану здоров’я та освіти населення країни.

Одним із визначальних чинників інвестиційної привабливості також є зростання рівня ВВП. Якщо у 2017 році темпи зростання ВВП становили 2,5%, то вже у 2018 році – 3,3%. У 2019 році очікуваний рівень зростання – близько 3% з подальшим прогнозованим зростанням у 2020-2021 роках згідно очікувань від нового Уряду.

«З огляду на динаміку зростання глобального ринку послуг та враховуючи зацікавленість з боку інвесторів у нових ринках праці та факт, що Центральна та Східна Європа вже минули пік найбільш динамічного зростання, Україна має справді сильні конкурентні переваги для залучення інвестицій та створення ЦСО бізнес-процесів: вигідне географічне розташування, висококваліфіковані працівники (рівень вищої освіти серед населення сягає 99%), розвинену інфраструктуру, але при цьому вартість життя в Україні – одна із найнижчих в Європі», – зазначив Максим ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ, Керівник напряму з надання податкових та юридичних консультаційних послуг КPMG в Західній Україні.

Згідно з даними Звіту, глобальний ринок спільних послуг у 2018 році становив $56,09 млрд. і, за оцінками, до 2025 року сягне $111,26 млрд. Постачальники конкурують за договори урядів на спільні послуги, де попит зростає в експоненціальному масштабі. Конкуренція переважно відбувається за такими факторами, як якість та інноваційність пропозиції послуг, нові технології та ціноутворення.

Більшість глобальних компаній у всьому світі використовують спільні послуги. Крім того, очікується швидке зростання ринку через збільшення кількості угод на ринку спільних послуг у державному та приватному секторах. Спільні послуги заощаджують приблизно від 20% до 30% вартості, що мотивує компанії користуватися саме такими видами послуг.

Передбачається, що наявність висококваліфікованої робочої сили за низькою заробітною платнею у країнах, що розвиваються, у Східній Європі та Азіатсько-Тихоокеанському регіонах сприятиме ще більшому зростанню ринку.

Більш детально – у Звіті КPMG «Україна: нове місце для вашого центру спільного обслуговування»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: