Спрощення механізму сповіщення акціонерів

PovidomlAcНКЦПФР схвалила Порядок направлення акціонерним товариством повідомлень акціонерам через депозитарну систему України.

Як повідомляє прес-служба Комісії, Порядок встановлює послідовність дій акціонерного товариства та професійних учасників депозитарної системи України, депозитаріїв-кореспондентів для забезпечення направлення акціонерам через депозитарну систему повідомлень, що містять передбачену законодавством та статутом АТ інформацію. Відправляти повідомлення через депозитарну систему емітенти зможуть після внесення відповідних змін до статуту.

Необхідність у розробці нормативного акту обумовлена змінами до Закону України «Про акціонерні товариства», якими було розширено перелік способів розсилки акціонерам повідомлень, зокрема окрім особистої передачі і надсилання повідомлення поштою, а також передбачено його направлення через депозитарну систему України.

Tarabakin«Даний спосіб дозволить суттєво зменшити витрати акціонерних товариств на розсилку повідомлень акціонерам та прискорити доведення до акціонерів інформації емітента про корпоративні події», – прокоментував проект Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро ТАРАБАКІН.

Bakas(150)У свою чергу, Голова Правління ПАТ «НДУ» Міндаугас БАКАС відзначив: «Обмін корпоративними повідомленнями через депозитарну систему сприятиме підвищенню інформаційної прозорості акціонерних товариств в Україні, а також розвитку корпоративного управління відповідно до загальноприйнятих міжнародних стандартів».

За інформацією прес-служби Національного депозитарію, над новим нормативно-правовим актом працювали представники НКЦПФР, НДУ, ГС «Українські емітенти», ПАРД та окремі емітенти.

PoradaПісля узгодження проекту Порядку, Центральний депозитарій приступив до розробки методологічних і технологічних рішень, що забезпечать реалізацію даної функції. «Передбачено механізм, за яким повідомлення про корпоративні події емітента не тільки розсилаються акціонерам, а й публікуються у відкритому доступі, а саме – на сайтах емітента, Центрального депозитарію та депозитарних установ, ‑ розповів член Правління ПАТ «НДУ» Андрій ПОРАДА. ‑ Така практика є загальноприйнятою для міжнародних ринків. Це перший крок до створення в середньостроковій перспективі консолідованого джерела інформації про корпоративні дії емітентів на базі депозитарної системи».

RumpaНа думку Голови Союзу «Українські емітенти» Сергія РУМПИ, прийняття Порядку буде стимулом для зміни статутів акціонерних товариств, в яких має бути передбачено цей механізм оповіщення. «Відправляти сповіщення через депозитарну систему емітенти зможуть тільки після внесення відповідних змін до статуту. Запропонований Порядок розширює можливості для повідомлення акціонерів про корпоративні події», – зазначив він.

KrutПредставники емітентів впевнені, що можливість оповіщати акціонерів через депозитарну систему – вдала альтернатива витратній і низькоефективній поштовій розсилці. «В Україні великий відсоток так званих «сплячих акціонерів», багато листів з повідомленнями повертається назад емітентам. А це – значні витрати емітента, пов’язані з поштовою пересилкою, які, по суті, є марними, ‑ зауважив член Ради учасників НДУ Євген КРУТЬ. – Тепер у емітента з’явиться можливість оптимізувати цей процес: повідомлення акціонерів через депозитарну систему буде передбачати розсилку тексту повідомлення на адресу електронної пошти акціонера, у якого є прямий договір на обслуговування з депозитарною установою, і додаткове розміщення інформації про корпоративну подію на веб-сайті емітента, НДУ та депозитарних установ. Таким чином буде дотримано баланс права акціонерів на отримання інформації та інтересів емітента».

KyiБезсумнівним позитивом є і залучення депозитарних установ до даного механізму оповіщення. Зокрема, Президент ПАРД Олексій КИЙ підкреслив: «Відправлення повідомлень через депозитарну систему України – нова послуга професійних учасників, і, відповідно, нова можливість для акціонерних товариств. Асоціація підтримує цю ініціативу як впровадження міжнародної практики обслуговування депозитарною системою корпоративних дій емітентів».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: