НКЦПФР готує законодавчі зміни щодо нового типу корпоративного управління

Регулятор на базі Державної установи «Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України» відпрацьовуватиме однорівневу модель корпоративного управління, інформує прес-служба Комісії.

У державній установі вперше буде створена однорівнева система корпоративного управління (one-tier board system) з головним органом управління – радою директорів, до якої увійдуть виконавчі і невиконавчі директори. На даний час законодавство передбачає створення виключно дворівневої системи корпоративного управління і не вимагає обов’язкового створення ради директорів у компаніях іншого типу, крім публічних акціонерних товариств.

«Ми проаналізували світову практику корпоративного управління і бачимо, що багато юрисдикцій дозволяють компаніям обирати, яку модель використовувати – однорівневу чи дворівневу. Наразі готуємо зміни до законодавства, які запровадять новий тип системи корпоративного управління – однорівневі борди. Є запит від ринку на спрощену модель управління, ми маємо звернення від багатьох учасників. Однорівнева модель – це можливість зручно працювати, зменшити адміністративні витрати, покращити координацію органів управління. Тож ми вирішили відпрацювати цей підхід на базі АРІФРУ», – прокоментував рішення регулятора Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ.

Для досягнення балансу інтересів учасників на базі АРІФРУ буде створена також рада учасників, до якої увійдуть всі стейкхолдери, які користуються послугами Агентства з розкриття інформації.

«Це буде ефективний майданчик для дискусій та розуміння технології інформаційного супроводження, запровадження відповідного рівня захисту інформацій, технологічного розвитку засобів розширення та опрацювання інформації тощо. Запровадивши нові стандарти до розкриття інформації, ми розуміємо, що пройде певний час, коли наш фінансовий ринок зацікавить системних інвесторів та міжнародні інформаційні агенції. Тому певний час АРІФРУ буде відігравати важливу роль на ринку інформаційних послуг, забезпечуючи відповідний рівень інформаційного супроводження. Для цього ми прагнемо забезпечити прозорість у діяльності Агентства, в тому числі прозорість в управлінні, технологічних процесах, формуванні цін на наші послуги тощо», – додав Директор АРІФРУ Ігор ДОБРОВАН.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: