Як знизити кредитні ризики

Представники НБУ під час конференції «Банківський сектор: зони ризику» розповіли про основні шляхи зниження кредитних ризиків.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Начальник управління роботи з проблемними активами НБУ Павло ПОЛЯРУШ зазначив, що зниження кредитних ризиків, які банки враховують під час встановлення процентних ставок, повинно стати одним із головних рушіїв для відновлення кредитування бізнесу.

«Для цього необхідно працювати над очищенням балансів банків від проблемних кредитів. За даними НБУ, рівень непрацюючих кредитів хоч і знизився до 49%, однак досі залишається дуже високим. У першу чергу, більш активну роботу в цьому напрямку повинні здійснювати державні банки, оскільки дві третини від всіх кредитів на їх балансах є проблемними. Окрім того, пожвавленню кредитування сприятиме неухильне виконання прийнятих законів, зокрема про захист прав кредиторів та нового Кодексу про банкрутство», – зазначив він.

Зі свого боку Заступник начальника управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Артем АМЕЛІН навів три основні приклади напрацьованої Національним банком позитивної судової практики щодо захисту своїх прав як кредитора, зокрема:

– як правильно визначити підсудність справи у позові до фінансового поручителя – фізичної особи за зобов’язаннями юридичної особи;

– чи може поручитель примусити основного боржника в судовому порядку виконати зобов’язання з погашення заборгованості за кредитним договором;

– чи можуть зміни у складі учасників товариства – боржника за основним зобов’язанням вважатися істотною зміною обставин та бути підставою для розірвання договору забезпечення.

«Своєчасний та неупереджений розгляд судових спорів, пов’язаних з кредитними правовідносинами, є одним із основних чинників зниження кредитного ризику, що так само є однією з передумов для відновлення кредитування» – підсумував Артем Амелін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: