Процедуру оцінки нерухомості буде спрощено

Парламент прийняв за основу проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна». Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України. 

Законопроектом (реєстраційний №2047-д) пропонується спростити процедуру оцінки нерухомих об’єктів шляхом ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та припинення здирництва коштів з оцінювачів та нотаріусів на користь приватних структур за користування належної державі Єдиною базою даних звітів про оцінку, а також запровадити новий альтернативний спрощений спосіб оцінки об’єктів нерухомості через автоматичну її оцінку модулем Фонду державного майна України.

Документом передбачається, що з 1 січня 2020 року буде запроваджена нова значно спрощена модель оцінки об’єктів нерухомості, що дозволить проводити автоматичну оцінку в максимально короткі строки та прискорить процедуру укладення правочинів з нерухомістю. Завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо об’єкта нерухомості. У разі незгоди з вартістю об’єкта нерухомого майна, визначеною модулем автоматично, особа має право звернутись до суб’єкта оціночної діяльності, оцінювача і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі.

Крім того, нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

Інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою, передбачено автоматичне оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість у режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження (крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна відповідно до Закону «Про захист персональних даних»).

Звіти про оцінку зберігатимуться в Єдиній базі в електронній формі.

З прийняттям законопроекту Державний бюджет України отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати за формування довідок у розмірі 2,5% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня календарного року, за одну операцію, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку – 10% (близько 300 грн. замість 1800 грн. на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз).

Відповідні зміни пропонується внести до Податкового кодексу України.

Як повідомляється на офіційній сторінці Фонду держмайна у Facebook, Голова ФДМУ Дмитро СЕННИЧЕНКО із цього приводу зазначив, що спільна робота Уряду, Парламенту та Фонду держмайна дала надзвичайні результати.

«Ми всі разом сказали категоричне «Ні!» майданчикам-посередникам, які отримували надприбутки тільки за те, що були вповноважені давати дозвіл на користування державним ресурсом – Єдиною базою даних звітів про оцінку» – прокоментував він.

За його словами, після прийняття закону будь-хто зможе отримати довідку про автоматичну оцінку нерухомості та на її підставі укласти угоду.

«Для підготовки законопроекту до другого читання маємо сім днів, і ми використаємо їх максимально ефективно, щоб остаточно ліквідувати корупційну схему в оцінці», – підсумував Дмитро Сенниченко.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: