Українська економіка все швидше рухається у напрямі cashless

Українці все менше знімають готівку у банкоматах і надають перевагу безготівковим розрахункам. Це спільний результат роботи регулятора та усіх учасників платіжного ринку, зокрема міжнародних платіжних систем, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook

Про подальші кроки Національного банку в рамках програми розвитку cashless economy в Україні йшлося під час зустрічі керівництва НБУ з представниками Mastercard.

Так, Голова НБУ Яків СМОЛІЙ розповів, що зараз триває робота над фіналізацією пропозицій Національного банку до проекту закону про платіжні послуги, в якому будуть імплементовані норми європейської директиви PSD2, (зокрема, концепція Open Banking) для посилення конкуренції, захисту прав користувачів платіжних послуг та стрімкого запровадження нових технологій.

Він додав, що у рамках впровадженням PSD2 український центральний банк планує отримати право встановлювати граничне значення для ставки Interchange.

«Подальший розвиток інфраструктури прийому платіжних карт і темпів розвитку безготівкової економіки здебільшого залежить від вартості безготівкових транзакцій для торговців, – зауважив Яків Смолій. – Ми не є прихильниками адміністративних важелів впливу. Але це комплексне питання, яке потребує зваженого підходу і прийняття правильного та реального плану дій. І ми розраховуємо на розуміння від учасників платіжного ринку».

Також учасники зустрічі поспілкувалися про необхідність розширення фінансової інклюзії в Україні. Національний банк визначив фінансову інклюзію однією зі своїх стратегічних цілей, реалізація якої досягатиметься, зокрема, за допомогою підвищення фінансової грамотності українців та розвитку безготівкової економіки.

Крім того, сторони обговорили поточні регуляторні та технологічні проекти Національного банку, спрямовані на популяризацію безготівкових розрахунків та інноваційних продуктів. Зокрема, йшлося про перехід на міжнародний стандарт IBAN та майбутню модернізацію Системи електронних платежів Національного банку з можливістю цілодобової роботи та здійснення Instant-платежів тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: