Щорічний обсяг відмитих коштів становить від 2% до 5% світового ВВП

Це еквівалентно $1,87 трлн. Масштаб і наслідки даної проблеми колосальні, однак це не означає, що для її рішення не додається ніяких зусиль.

Такими є основні висновки Звіту «Міжнародна система боротьби з фінансовою злочинністю» (The global framework for fighting financial crime), підготовленого компанією Deloitte у Великобританії та Інститутом Міжнародних Фінансів (IIF) за результатами опитування ключових представників ринку фінансових послуг, правоохоронних, законодавчих та контролюючих органів.

У дослідженні зазначається, що злочинці використовують дедалі витонченіші шахрайські схеми і методи, щоб обійти існуючі системи протидії відмиванню доходів, тому навіть значного обсягу ресурсів, що спрямовуються фінансовими установами для боротьби з фінансовими злочинами, недостатньо для зниження їх масштабів або пом’якшення наслідків. Існуюча нормативно-правова база недостатньо ефективна і не забезпечує фінансові установи достатніми можливостями для протидії злочинним мережам та інструментам, які постійно розвиваються.

У Звіті визначено сім основних напрямів правового регулювання в області фінансових злочинів:

1) підвищення ефективності системи управління ризиком фінансових злочинів на міжнародному рівні;

2) розвиток державно-приватних партнерств;

3) підвищення ефективності процесів міжнародного і внутрішнього обміну інформацією;

4) підвищення ефективності використання даних та їхньої якості;

5) реформування звітності про підозрілі дії (SAR);

6) підвищення рівня узгодженості та послідовності застосування стандартів і керівних принципів у сфері протидії фінансовим злочинам, а також забезпечення визначеності в механізмі регулювання;

7) розширення і вдосконалення використання технологій для боротьби з незаконною фінансовою діяльністю.

Також Звіт містить детальні і реалізовані рекомендації щодо реформування системи в довгостроковій перспективі. У сукупності ці рекомендації здатні забезпечити значне скорочення незаконних фінансових потоків за рахунок проведення правових реформ, міжнародного співробітництва та вдосконалення аналітичних підходів.

Більш детально – у Звіті «Міжнародна система боротьби з фінансовою злочинністю»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: