Ризик-менеджмент дозволяє значно покращити позиції компанії

Ефективно діюча система управління ризиками дозволяє захистити компанію якщо не від глобальних загроз, то хоча б від загроз, безпосередньо пов’язаних із бізнес-процесами. Про це інформує компанія Baker Tilly.

1. Якісна оцінка ризиків знижує видатки та підвищує доходи.

Ризики, які необхідно враховувати менеджерам, можуть стосуватись різноманітних аспектів діяльності компанії: безпеки персоналу, несанкціонованого втручання в IT-інфраструктуру, коливань на валютному ринку, змін в законах тощо. Реалізація ризику часто призводить до прямої втрати грошей: сплати штрафів, виплат персоналу, видатків на юридичну або технічну підтримку.

Але існують також і позитивні ризики, які дозволяють отримати додатковий заробіток. Наприклад, ризик того, що конкурент збанкрутує, і його частка ринку перейде вашій компанії. Щоб не втратити свій шанс, потрібно бути готовим до збільшення кількості споживачів товарів чи послуг: продумати умови для залучення нових клієнтів, передбачити, чи впораються ваші працівники з підвищенням обсягу роботи або доведеться наймати нових тощо.

2. Система керування ризиками, що показала свою надійність, створює комфортну атмосферу в колективі.

Робітники дуже чітко бачать, що може загрожувати їхньому заробітку, комфорту чи навіть здоров’ю. Якщо в компанії постійно виникають проблеми з безпекою або вона час від часу втрачає гроші через проблеми з клієнтами, то мотивація у колективі падає. Люди розуміють, що працюють в умовах повної непередбачуваності від проблеми до проблеми.

А ось коли менеджмент бере ризики під контроль, працівники можуть спокійно та якісно виконувати свою роботу. Один із дієвих інструментів виявлення ризиків – опитування персоналу: керівники можуть не бачити чи недостовірно оцінювати загрози, з якими їхні колеги мають справу щодня.

3. Можна запобігти проблемі, а не розбиратися з наслідками.

Уникнути всіх проблем неможливо, але можна сконцентруватися на тих подіях, які під час аналізу здалися найнебезпечнішими. Деякі з них можуть уповільнити роботу, підвищити витрати або знизити заробіток компанії, а інші – взагалі її знищити.

У бізнесі існує безліч ризиків, запобігти всім не вистачить ресурсів. Тому потрібно розставити пріоритети й особливу увагу приділити більш вірогідним загрозам, що будуть коштувати компанії особливо дорого. Найважливіше – правильно визначати та оцінити основні та другорядні небезпеки. Для цього можна використати хоча б просту таблицю матриці ризиків.

Щоб ефективно працювати з ризиками, у першу чергу потрібно продумати, як зробити, щоб вони взагалі не настали, а лише потім – що робити, коли погані прогнози справдяться.

4. Наявність ризик-менеджменту позитивно сприймається інвесторами та суспільством.

Недостатньо зробити заяву, що компанія дуже прискіпливо ставиться до ризиків. Необхідно показати клієнтам та інвесторам, що існує чіткий план протидії загрозам. Добре, якщо він підкріплений реальними кейсами. Ще краще – якщо завдяки плану ризики вдалось оминути.

Майбутня фінансова криза, раптова зміна курсу гривні, банкрутство банку, мобільність співробітників, невміння компанії позиціонувати себе на ринку праці та ще величезна кількість подій та трендів щодня змінюють бізнес-середовище. Якщо компанія не знає свої ризики та не управляє ними, вона не знає нічого про своє майбутнє.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: