Аграрні розписки застосовуватимуть у лізингових операціях

Про це йшлося на семінарі, який був проведений Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC) у партнерстві з Асоціацією «Українське Об’єднання Лізингодавців» для лізингодавців, членів УОЛ.

Як зазначається у прес-релізі Асоціації, цей захід заклав новий вектор розвитку недержавної фінансової підтримки українських аграріїв, поєднуючи аграрні розписки та лізинг. Він також мав на меті проаналізувати можливості застосування аграрних розписок як додаткового платіжного забезпечення при передачі техніки та обладнання для аграріїв у лізинг.

Ринок лізингу в Україні активно розвивається впродовж останніх років. За даними Нацкомфінпослуг, за результатами першого півріччя 2019 року частка сільського господарства в цьому розвитку за активами є найбільшою – 28%, обігнавши частку транспорту, яка склала 25%. Зростання лізингу в сільському господарстві склало 25% порівняно з першим півріччям 2018 року. За результатами діяльності членів УОЛ у січні-червні поточного року частка їхніх активів у сільському господарстві склала 36% проти 37% у транспорті.

Така динаміка вказує на зростаючий попит на лізинг серед аграріїв. Саме тому виникла необхідність нових можливостей для розвитку лізингу в аграрній сфері, а саме – застосування аграрних розписок в лізингових операціях.

Учасники заходу позитивно оцінили залучення аграрних розписок не лише як ефективного інструменту управління ризиками, а й як додаткову ефективну можливість для створення унікальних ринкових пропозицій. У результаті це спростить аграріям доступ до новітньої та високоефективної сільськогосподарської техніки і обладнання.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: