Реєстр з відшкодування ПДВ

PDVReestrЗ метою полегшення ведення бізнесу в Україні та зменшення корупції Кабінет Міністрів затвердив новий Порядок ведення Реєстру з відшкодування ПДВ, розроблений Мінфіном.

Як зазначається у повідомленні прес-служби Міністерства фінансів, документ робить механізм відшкодування ПДВ прозорим і своєчасним та встановлює рівні умови для всіх платників податку.

До цього часу Державна фіскальна служба вела два реєстри відшкодування ПДВ, яке здійснювалось на підставі висновків, які ДФС передавало Держказначейству. Затримання або не надсилання Фіскальною службою висновків до Казначейства щодо правомірності відшкодування ПДВ, без чого цей процес є неможливим, надавало ДФС можливість маніпулювати сумами, заявленими до відшкодування.

Вибірковий непрозорий процес відшкодування ПДВ створював можливості для корупції в цій сфері, і через це був однією з головних причин для нарікань бізнесу.

З метою забезпечення його прозорості з 10 січня 2017 року було сформовано Єдиний публічний Реєстр заяв. Крім того, Мінфін розробив та погодив з ДФС та Держказначейством Порядок ведення цього Реєстру.

У Мінфіні зауважують, що створення Єдиного Реєстру відшкодування ПДВ є одним з головних пунктів антикорупційного пакету податкових змін (законопроект №5368), який було розроблено Міністерством фінансів спільно з бізнесом та незалежними громадськими експертами, і який отримав публічну підтримку провідних бізнесових та громадських об’єднань.

Новий Порядок ведення Реєстру з відшкодування ПДВ, зокрема, передбачає таке:

– формування та ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних ДФС та Держказначейства;

– визначення чітких даних, які відносяться до Реєстру;

– автоматичне внесення заяв до Реєстру, що здійснюється протягом операційного дня у хронологічному порядку їх надходження;

– Держказначейство проводить бюджетне відшкодування ПДВ на підставі даних Реєстру;

– публікацію Реєстру на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Запровадження Реєстру покликане, по-перше, зменшити корупцію при відшкодуванні ПДВ, по-друге, встановити рівні умови для всіх платників податку, що, в свою чергу, покращить умови для ведення бізнесу в нашій країні.

Крім того, новий механізм дозволить здійснювати відшкодування ПДВ вчасно та прозоро.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: