Сегмент зелених облігацій в Україні стрімко розвиватиметься

Але потрібна законодавча база, яка буде регулювати і стимулювати залучення коштів через зелені облігації.

Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи із запровадження ринку зелених облігацій, інформує прес-служба НКЦПФР.

«Загалом в енергозбереження вже зайшло 4 мільярди євро інвестицій. Це великі кошти й це набагато більше, ніж проінвестовано в будь-яку іншу галузь. Але нам потрібно рухатися далі, оскільки до 2035 року, відповідно до Енергетичної стратегії, Україна повинна мати 25% відновлюваної енергетики. І ми повинні також скорочувати споживання. Щоб досягти цієї планки потрібно проінвестувати приблизно 100 мільярдів євро. Одним із таких інструментів інвестицій є зелені облігації», – вважає екс-Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій САВЧУК.

За його словами, торік в зелені облігації у світі загалом було проінвестовано 180 мільярдів євро і цього року очікується ще більший обсяг інвестицій. Він впевнений, що в Україні цей сегмент також буде стрімко розвиватися.

Для того щоб розвивати даний інструмент інвестицій, потрібне відповідне законодавче поле. «Спільними зусиллями державних органів, експертів, зокрема і проекту GIZ, розроблений проект законодавчого акту (реєстраційний №2284), який буде регулювати і стимулювати залучення коштів через зелені облігації. Його прийняття дозволить пожвавити цей ринок», – додав пан Савчук.

«Розвинені країни вже сьогодні планують свою діяльність, думаючи про те, що буде через 20-50 років. Вони враховують у своєму розвитку такі ризики, як погіршення стану довкілля, соціальні ризики, ризики управління. Якщо говоримо про довкілля, то це, зокрема, ризик потепління клімату і підвищення рівня світового океану. Навіть якщо це підвищення відбудеться лише через 50 років, ми вже повинні турбуватися про це, саме про це повинні бути наші закони, зокрема і фінансові», – зауважив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

«Ми розраховуємо, що законопроект №2284 буде прийнятий в цьому році. Він запроваджує дуже багато змін у фінансовий сектор і багато нових фінансових інструментів, у тому числі і зелені облігації, на які ми дуже розраховуємо. Попит в Україні на цей інструмент є», – впевнений Тимур Хромаєв.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: