Фінансову звітність страховиків удосконалять

Нацкомфінпослуг планує удосконалити механізм складання та подання звітності страховими компаніями.

Йдеться про проект Розпорядження Комісії «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України з питань складання та подання звітності учасниками ринків фінансових послуг».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, ним пропонується внести зміни до розділу ІІ Порядку №39 та передбачити, що фінансова звітність та консолідована фінансова звітність, відповідно до вимог Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», подається страховиком до Нацкомфінпослуг у порядку, визначеному абзацом сьомим пункту 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року №419.

Обов’язковими реквізитами пакета звітних даних страховика є кваліфіковані електронні підписи керівника та головного бухгалтера страховика, накладені з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг. Звітні дані страховика складаються і подаються до Нацкомфінпослуг в електронній формі у вигляді документів, передбачених цим Порядком, з використанням веб-інтерфейсу доступу до спеціалізованого програмного забезпечення, який розміщений на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг.

Також Порядок №39 пропонується доповнити новим додатком «звіт про фінансовий стан (регуляторний)».

Проектом Розпорядження вносяться зміни до Порядку №4421, якими передбачається, що страхові та/або перестрахові брокери складатимуть фінансову звітність відповідно до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Також пропонується змінити порядок та обсяг документів проміжної та річної звітності страхового та/або перестрахового брокера.

Окрім цього, документом заплановано виключити пункт 2 Розпорядження Нацкомфінпослуг від 7 вересня 2017 року №3701 «Про внесення змін до Порядку складання звітних даних страховиків щодо надання актуарного звіту» та встановити, що 2020 рік є першим звітним періодом, в якому подається актуарний звіт до Нацкомфінпослуг, разом із річними звітними даними за формою, встановленою Порядком №39, страховиками, що здійснюють діяльність іншу, ніж діяльність з: добровільного медичного страхування (безперервного страхування здоров’я), та/або добровільного страхування наземного транспорту (крім залізничного), та/або добровільного страхування кредитів (у тому числі відповідальності позичальника за непогашення кредиту), та/або добровільного страхування фінансових ризиків, та/або добровільного страхування медичних витрат, при цьому загальний розмір страхових резервів (за виключенням резерву коливань збитковості та резерву катастроф), сформованих за всіма видами страхування на звітну дату, становить понад 6 млн. грн.; обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів; страхування життя.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України з питань складання та подання звітності учасниками ринків фінансових послуг»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: