Міжнародний бізнес не втрачає оптимізму

SvitBiznessКерівники світових компаній впевнені у перспективах розвитку свого бізнесу, не дивлячись на нові ризики та невизначеність. Про це свідчать результати ХХ Щорічного опитування керівників найбільших компаній світу, проведеного PwC.

Опитування проводилося у вересні-грудні 2016 року. У ньому взяли участь 1 379 керівників найбільших компаній із 79 країн, які проходили опитування онлайн, поштою, а також за допомогою особистих і телефонних інтерв’ю. З них 57% працювали в приватних, а 43% – в публічних компаніях. При цьому 36% респондентів представляли компанії, доходи яких перевищують $1 млрд. на рік, 38% – компанії з доходом в $101-999 млрд. на рік та 21% – компанії з доходом менше $100 млн. на рік.

Керівники найбільших компаній по всьому світу вважають, що в 2017 році у них буде достатньо причин для занепокоєння. При цьому їх впевненість в зростанні своїх компаній і перспективи розвитку світової економіки знову зміцнюється.

Відповідно до результатів опитування, 38% керівників компаній цілком впевнені в перспективах зростання своїх підприємств протягом найближчих 12 місяців (у 2016 році таку відповідь дали 35% респондентів), а 29% – у зростанні світової економіки (у 2016 році – 27%).

Попри те, що бізнес-лідери висловлюють більш оптимістичні прогнози, рівень стурбованості керівників найбільших компаній світу в зв’язку з економічною невизначеністю (82%), надмірним регулюванням (80%) і нестачею кваліфікованих фахівців (77%) залишається, як і раніше, високим. Крім цього, посилилося занепокоєння учасників опитування (59%), пов’язане з протекціоністськими заходами (в США і Мексиці даний показник вище і становить 64%).

Незважаючи на позитивні оцінки ролі, яку відіграє глобалізація в забезпеченні вільного руху капіталу, товарів і людей, керівники найбільших компаній сумніваються в тому, що вона сприяла усуненню розриву між багатими і бідними або мінімізації наслідків зміни клімату. Ці висновки відрізняються від результатів першого подібного опитування, проведеного PwC в 1998 році, коли учасники не сумнівалися у перевагах глобалізації.

MoritzКоментуючи результати опитування, Президент міжнародної мережі фірм PwC Роберт МОРІЦ зазначив: «Попри події, що відбулися в світі в 2016 році, керівники найбільших компаній знову починають відчувати впевненість: вона повертається, хоча і повільними темпами, і, як і раніше, ще не досягла рівня 2007 року. При цьому оптимізм знову поширюється по всьому світу, в тому числі у Великобританії і США, де, незважаючи на прогнози падіння цін на акції в результаті перемоги Трампа на виборах і песимізм у зв’язку з рішенням Великобританії про вихід з Євросоюзу, впевненість керівників найбільших компаній в зростанні їх бізнесу зміцнилася. При цьому такі настрої спостерігаються і в інших країнах: все більша кількість керівників у всьому світі вибирають США і Великобританію для інвестування в порівнянні з минулим роком».

Більш детально – у Опитуванні PwC

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: