НБУ розробляє новий закон про платіжні послуги

Регулятор сприяє тому, аби сучасні технології у платіжній сфері, якими хочуть користуватися українці, активно запроваджувалися на українському ринку. На цьому наголосили представники Національного банку на форумі Mastercard Open Talks, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД під час свого виступу зауважив: «Частка безготівкових розрахунків платіжними картками вже досягла майже 50%, що повністю відповідає планам НБУ, згідно з якими до кінця 2020 року частка безготівкових розрахунків має становити 55%. Велику роль у популяризації cashles-платежів відіграє розширення безконтактної платіжної інфраструктури та новації, наприклад збільшення кількості POS-терміналів, засобів для здійснення безконтактної оплати. За це ми вдячні учасникам ринку».

Водночас потребує оновлення та осучаснення сфера регулювання платіжного ринку. Тому було створено робочу групу, яка працює над розробкою нового проекту закону про платіжні послуги. Вже найближчим часом Національний банк винесе документ на публічне обговорення.

Регулятор також працює над упровадженням міжнародного стандарту обміну повідомленнями між фінансовими організаціями ISO 20022, що дасть змогу гармонізувати український платіжний простір зі світовим та спростить взаємодію між українською та міжнародними платіжними системами.

У свою чергу Заступник директора Департаменту ліцензування НБУ Сергій САВЧУК розповів про деталі нового законопроекту про платіжні послуги. Так, чинним законодавством передбачено право небанківських установ на надання лише однієї платіжної послуги на підставі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Натомість новим законом буде запроваджено можливість надання небанківськими установами 8 платіжних послуг, 6 із яких – фінансові, 2 – нефінансові. Зокрема, до нефінансових платіжних послуг передбачається віднести послуги з ініціювання платежів та з надання консолідованої інформації за рахунками. Крім того, планується суттєво розширити перелік учасників платіжного ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: