НБУ підвищить рівень відповідальності об’єктів оверсайта

НБУ вніс зміни до порядку проведення перевірок щодо дотримання платіжними організаціями платіжних систем та їх учасниками, а також операторами послуг платіжної інфраструктури вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем та переказу коштів.

Як повідомляє прес-служба регулятора, відтепер за наявності обґрунтованих підстав, що можуть свідчити про недотримання об’єктом оверсайта вимог законодавства України, Національний банк здійснюватиме безвиїзну перевірку з окремих питань діяльності об’єкта оверсайта під час проведення ним операцій із переказу коштів.

Безвиїзна перевірка проводитиметься шляхом запитування в об’єкта оверсайта та подальшого аналізу інформації, документів та письмових пояснень щодо фактів, які можуть свідчити про порушення ним законодавства України з питань діяльності платіжних систем та переказу коштів.

Зазначені зміни внесені з метою зменшення адміністративного навантаження та більш швидкого реагування на факти, що можуть свідчити про порушення об’єктами оверсайта законодавства України.

Також шляхом унесення змін до порядку застосування заходів впливу до об’єктів оверсайта встановлено поріг суттєвості величин за недостовірними статистичними даними, що подаються до Національного банку. Такий крок має підвищити рівень відповідальності об’єктів оверсайта під час формування та подання статистичної звітності.

Відповідні норми містять Постанова Правління НБУ від 22 листопада 2019 року №139 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» та Постанова Правління НБУ від 22 листопада 2019 року №140 «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення обʼєктами нагляду (оверсайта) законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні», які набрали чинності з 30 листопада 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: