Безконтактна платіжна інфраструктура розширюється

Розширення платіжної інфраструктури та зростаюча популярність інноваційних способів оплати сприяє сталому розвитку безготівкових розрахунків із використанням платіжних карток в Україні, інформує прес-служба Нацбанку.

Кожна п’ята активна картка в Україні – безконтактна

На сьогодні близько 22% активних платіжних карток – це безконтактні та токенізовані картки. Їхня кількість продовжує зростати швидкими темпами: з початку 2019 року кількість безконтактних та токенізованих платіжних карток збільшилась майже на 70% – до 6,7 млн. шт. та 1,9 млн. шт. відповідно. Популярність таких карток зумовлена безпекою, швидкістю та зручністю у використанні.

Безготівкові операції з використанням безконтактних та токенізованих карток разом становили третину від загальної кількості та обсягу безготівкових операцій у торговельній мережі (33% та 32,8% відповідно).

Вісім із десяти операцій із платіжними картками – безготівкові

Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за 9 місяців 2019 року становила 3651,7 млн. шт., а їхній обсяг – 2582,7 млрд. грн. Якщо порівняти з аналогічним періодом 2018 року, кількість операцій зросла на 29%, а сума – на 27%.

За кількістю переважали безготівкові операції – 2991,7 млн. шт. (81,9%), тобто вісім із десяти операцій із платіжними картками були безготівковими. Водночас обсяг безготівкових операції становив 1282,6 млрд. грн., що склало 49,7% від усіх операцій із картками.

Розподіл безготівкових операцій із використанням платіжних карток за підсумками 9 місяців 2019 року свідчить, що найбільша кількість операцій припадала на розрахунки в торговельній мережі – 51%. За обсягами безготівкових операцій домінували перекази з картки на картку – 41%.

Загальна кількість платіжних карток в Україні станом на 1 жовтня 2019 року зросла на 9%, якщо порівняти з початком 2019 року, та становила 64,7 млн. шт. При цьому 60% від цієї кількості – це активні платіжні картки.

89% торговельних POS-терміналів забезпечують безконтактну оплату

Популярність безконтактних операцій позитивно впливає на розширення безконтактної платіжної інфраструктури. Від початку 2019 року мережа торговельних POS-терміналів в Україні зросла на 14,1% – до318,4 тис. од., із них 89% торговельних POS-терміналів забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати (станом на 1 січня 2019 року – 79,4%).

За даними Державної служби статистики України, співвідношення загальної кількості платіжних терміналів (контактних та безконтактних) до чисельності постійного населення України станом на 1 жовтня 2019 року становило 8 тис. шт. на 1 млн. населення. Водночас регіональний розподіл термінальної мережі на території України залишається нерівномірним. Найменша кількість платіжних пристроїв на одного жителя спостерігається на заході країни та у Луганський, Донецькій областях.

За кількістю платіжних карток та платіжних пристроїв для їхнього обслуговування домінують Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Загальна кількість банкоматів та програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) в Україні залишилася майже без змін та станом на 1 жовтня цього року склала 19,7 тис. шт. та 16,6 тис. шт. відповідно.

Слід нагадати, що станом на 1 жовтня 2019 року в Україні працював 71 учасник карткових платіжних систем.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: