Коефіцієнт покриття ліквідністю для банків підвищився до 100%

Згідно з оприлюдненим раніше графіком з 1 грудня 2019 року мінімальне значення коефіцієнту покриття ліквідністю (liquidity coverage ratio – LCR) в усіх валютах підвищується з 90% до 100%. Про це інформує Нацбанк.

Мінімальний рівень 100% буде зберігатися і надалі.

Банки України розпочали офіційний розрахунок нормативу з 1 грудня 2018 року. На початку мінімальне значення для LCR в іноземній валюті становило 50%, в усіх валютах – 80%. Підвищення мінімального обов’язкового значення LCR до 90% для значення коефіцієнту LCR в усіх валютах та в іноземній валюті відбулось у червні 2019 року.

Коефіцієнт покриття ліквідністю – це співвідношення високоякісних ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку впродовж 30 днів. Він відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності – характерного для кризових періодів явища, коли відбувається значний відтік коштів клієнтів.

Виконання нормативу свідчитиме, що банк забезпечений ліквідністю в обсязі, достатньому для повного виконання ним зобов’язань упродовж 30 днів у кризових умовах. Враховуючи значний рівень доларизації української банківської системи, банки повинні дотримуватися нормативу LCR як у національній, так і в іноземних валютах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: