ОВДП стають альтернативою банківського депозиту

Зниження ставки дохідності за 4-річними ОВДП до 12,4% на останньому аукціоні Мінфіну у листопаді є дуже важливою передумовою для підвищення активності на ринку корпоративних облігацій.

Про це під час виступу на Ukrainian Wealth Management Forum 2019 повідомив Член НКЦПФР Дмитро ТАРАБАКІН, інформує прес-служба Комісії.

Він, зокрема, зазначив: «В Україні відбуваються дуже здорові процеси на ринку державних облігацій. Останній аукціон Мінфіну показав, що дохідність за 4-річними інструментами знизилась до 12,4%. Ми бачимо динаміку зниження ставок як за довгостроковими, так і короткостроковими облігаціями».

За його словами, на даний момент обсяг ОВДП у власності нерезидентів сягнув 100 мільярдів гривень, причому помітне збільшення цієї цифри протягом останніх місяців відбулося завдяки встановленню «прямого лінку з Clearstream».

«Для фізичних осіб ОВДП стають альтернативою банківського депозиту. До того ж, держава створила пільги по оподаткуванню для цього інструменту. Інвестор не платить податок на прибуток. І, до того ж, має можливість диверсифікувати свій ризик від будь-яких проблем у банківській системі. Але поки не всі компанії на ринку готові працювати з масовим покупцем. Витрати на зберігання залишаються на достатньо високому рівні. В результаті, для того, щоб ці інвестицій мали зиск, для інвестицій в доларах США мінімум становить приблизно 50 тисяч, а для інвестицій у гривні – це 1 мільйон гривень. Втім, я впевнений, що ситуація тут буде змінюватися. Ми бачимо, що банки активно рухаються до зниження витрат, щоб розширити можливості залучення клієнтів», – охарактеризував ситуацію Член НКЦПФР.

Дмитро Тарабакін запевнив, що після першого публічного випуску облігацій, який нещодавно здійснив «Таскомбанк», на ринок боргового капіталу вийде ще декілька емітентів. Цій тенденції сприятимуть майбутні зміни законодавства, зокрема законопроект №2284, який очікує розгляду у Верховній Раді. Цей законопроект створює базис для появи нових випусків корпоративних і муніципальних облігацій.

«Випущені за новою процедурою корпоративні облігації забезпечать кращий захист їх власникам і повернуть довіру інвесторів до цього фінансового інструменту. Мова йде про запровадження таких механізмів, як збори власників облігацій для контролю за станом виконання своїх обов’язків емітентом, і адміністратора за випуском, який полегшить колективні дії власників облігацій», – додав Дмитро Тарабакін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: