Українська фінансова галузь не має інструментів для управління ризиками

Вирішення цього питання можливе шляхом внесення змін до чинного законодавства.

Потреба в залученні коштів під проекти регіонального розвитку та інфраструктурні проекти сягає загалом приблизно 40-50 млрд. євро. Про це, а також про муніципальні облігації й майбутнє цього фінансового інструменту говорили учасники Municipal Financing Conference, яка відбулася в ЄБРР, повідомляється на офіційній сторінці НКЦПФР у Facebook.

Втім, відповідно до затверджених програм фінансування, потреби муніципалітетів у наступному році будуть профінансовані міжнародними фінансовими організаціями обсягом приблизно до 7 млрд. євро. Можливо, навіть цей запланований показник не буде досягнуто.

З точки зору МВФ та інших міжнародних донорів є питання у системі планування залучення коштів, моніторингу їх використання, на місцевому рівні не завжди розуміють, яким способом залучення коштів ефективніше скористатися. Учасники дискусії дійшли висновку, що для того, щоб держава і муніципалітети могли краще розпоряджатися залученими коштами, потрібно збільшити частку технічної допомоги.

«Наша фінансова галузь не має інструментів для управління ризиками. У нас взагалі немає концепції хеджування ні по валюті, ні по процентних ставках, ні за ризиками. Ми відпрацювали це питання з міжнародними партнерами, щоб забезпечити нові законодавчі інструменти, які відповідатимуть європейським директивам. Зараз законопроект №2284 очікує розгляду у Верховній Раді. Маємо надію, що перше читання відбудеться до кінця року», – зазначив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

Він нагадав, що за останній рік Україна запровадила новий ринок електроенергії, ринок природнього газу. «І наразі ми бачимо, як знижуються ціни на газ, але учасники ринку не мають можливості хеджуватися. Місцева торгівля природним газом відбувається за цінами хабів Австрії та Німеччини. Ми все ще торгуємо кукурудзою і зерном за цінами, які встановлюються на Чиказькій біржі. Кожного року Україна втрачає 2 млрд. євро через трансфертні ціни на агропродукцію. Але вирішення цих проблем існує. У наступному році, за умови прийняття законопроекту №2284, ми зможемо зробити великий крок вперед по фінансовій інфраструктурі й по інструментах», – додав очільник НКЦПФР.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: