Нацбанк стимулюватиме використання бізнесом інструментів хеджування валютних ризиків

Попри те, що Національний банк перейшов на плаваючий курс ще у 2015 році, бізнес досі не дуже активно використовує інструменти хеджування валютних ризиків. Зараз для цього є усі передумови, НБУ зняв усі обмеження.

Можливо, питання в тому, що банки не дуже активно пропонують ці інструменти, і не всі підприємці знають про їх існування та як їх використовувати. Тому Національний банк проводить просвітницькі заходи для бізнесу про інструменти хеджування.

Про це повідомив Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ на Міжнародному форумі Адама Сміта, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Ставки за кредитами в Україні продовжують знижуватися. НБУ з початку року вже чотири рази знижував облікову ставку. Дохідність державних цінних паперів у гривні зі строком погашення 4-5 років зараз на рівні 12,5%, це на 3% менше ніж облікова ставка. Попит на інструменти значний, зокрема тому, що інвестори розуміють траєкторію зниження облікової ставки НБУ.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила пакет законопроектів щодо протидії розмиванню податкової бази (BEPS). НБУ прив’язав скасування деяких валютних обмежень до ухвалення цих норм. Наприклад, зняття лімітів на інвестиції українців та бізнесу за кордон. Якщо Парламент ухвалить цей пакет законопроектів у другому читанні, ми розглянемо можливість підвищити цей ліміт на інвестиції для фізосіб – із 50 до 100 тис. євро на рік. Але повне скасування можливе тільки після впровадження законів BEPS.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: