Робота в межах проекту «спліт» триває

Команда Національного банку працює над створенням нової архітектури законодавства для ринків небанківських фінансових послуг, зокрема для страхового ринку. Про це йшлося під час зустрічі фахівці НБУ з Українською федерацією убезпечення, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Так, вже незабаром буде оприлюднено пропозиції до рамкового проекту закону про фінансові послуги, в якому визначатимуться загальні принципи державного регулювання ринків фінансових послуг, основні аспекти ліцензування фінансової діяльності. Також у І кварталі 2020 року буде оприлюднено пропозиції до нового проекту закону про страхування, який наблизить вимоги для вітчизняних страхових компаній до встановлених на європейському ринку, хоча і поступово, з урахуванням передбаченого перехідного періоду.

Перед публікацією пропозицій до проекту закону планується опублікування першої з запланованих секторальних Білих книг, присвячену баченню розвитку ринку страхування.

Крім того, як зазначив Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ, разом із фахівцями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, вже було проведено ревізію чинних нормативно-правових актів та визначено частину, яка підлягатиме вилученню, та частину, яку можна спростити і консолідувати.

Робота з ринком продовжуватиметься за двома основними напрямами:

– перший передбачає спільну з представниками ринку роботу над проектом закону про страхування після його унесення на публічне обговорення;

– другий передбачає тестування подачі звітності компаній для налагодження процесів до 1 липня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: