Нацкомфінпослуг удосконалить заходи впливу за порушення законодавства

Це передбачено проектом нормативного акта, оприлюдненого Нацкомфінпослуг.

Йдеться про проект Розпорядження Комісії «Про внесення змін до Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, він розроблений відповідно до пункту 1 частини першої статті 28 Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 року №1070 та на виконання пункту 5.2.3 Плану роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, на 2019 рік, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 13.12.2018 р. №2178, з метою приведення у відповідність із Законом від 20.09.2019 р. №122-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг», Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», реалізації положень Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та вдосконалення порядку застосування заходів впливу Нацкомфінпослуг.

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» внесено зміни, зокрема до Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо відповідальності фінансових установ, інших суб’єктів господарювання, що надають фінансові послуги, за порушення прав споживачів.

Враховуючи вищезазначене, виникла необхідність у приведенні норм Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги у відповідність до норм Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Проектом акта передбачено, зокрема посилення відповідальності за порушення прав споживачів фінансовими установами, іншими суб’єктами господарювання, що надають фінансові послуги.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: