Регулювання фінансового сектору буде гармонізовано

Фахівці Національного банку зустрілись з представниками Всесвітньої ради кредитних спілок, аби обговорити майбутні зміни в регулюванні ринку та перспективи співпраці регулятора з міжнародними експертами. Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook. 

Під час зустрічі Голова НБУ Яків СМОЛІЙ наголосив, що Нацбанк всупереч поширеному міфу не ставить собі за мету проведення будь-якої «зачистки» ринку, натомість бачить своєю ціллю гармонізацію регулювання фінансового сектору та усунення регуляторного арбітражу, коли частина фінансового ринку регулюється і контролюється системно, а інша частина зазнає прогалин чи фрагментарного регулювання.

Крім того, одним із напрямів роботи Нацбанку з ринком кредитних спілок є посилення захисту прав споживачів, зокрема шляхом підвищення прозорості ринку.

Зі свого боку представники Всесвітньої ради кредитних спілок відзначили ефективність проведеної Національним банком банківської реформи та зауважили, що прийняття закону про «спліт» стало кроком вперед у питанні розвитку ринку кредитних спілок. Вони висловили готовність підтримувати Нацбанк шляхом надання своєї експертизи з упровадження методології фінансового планування для гармонізації з вимогами ЄС та при розробці регуляторних вимог до ринку.

Учасники зустрічі обговорили перспективи запровадження законодавчих змін, зокрема розробки пропозиції до проекту закону про кредитні спілки, а також питання створення Фонду гарантування вкладів для членів спілок, включення їх до переліку надавачів послуг у межах нової редакції закону про платіжні послуги і спрощення процедури злиття для учасників ринку.

Коментуючи перспективи приєднання кредитних спілок до української системи гарантування та врахування їх у законі про платіжні послуги, Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА зауважила, що Національний банк готовий підтримати ринок із цих питань за умови, якщо всі його учасники будуть виконувати пруденційні та регуляторні вимоги.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: