USAID пропонує розвивати українські ринки капіталу

Основна функція фінансової системи – це передача коштів від тих, хто має їх надлишки (інвестори), до тих, хто їх не має, але потребує та може в майбутньому повернути з певною винагородою інвестору.

Як зазначається на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», це може відбуватися як через посередників, наприклад, людина кладе гроші на депозит у банку, а банк дає кредити бізнесу, так і напряму, коли людина, наприклад, купує облігацію внутрішньої державної позики (ОВДП), і таким чином фінансує державу. У другому випадку, відбувається інвестування на ринках капіталу.

Ринки капіталу – це ринки, на яких відбувається обмін коштами через фінансові інструменти (акції, облігації тощо).

Зокрема, на прикладі облігацій – інструментів, які, по суті, є зобов’язанням виплатити певну суму грошей у майбутньому, це відбувається так:

– Компанії, держави або міста випускають облігації для фінансування своїх проектів (запуск нового виробництва, створення сміттєпереробного заводу тощо).

– Інвестор може купити такі облігації через брокера (фінансового посередника). Також для «зберігання» облігацій інвестору знадобиться спеціальний рахунок у депозитарній установі.

– Ці облігації можуть продаватися на фондовій біржі (майданчику, на якому відбуваються анонімні торги серед багатьох учасників) або поза нею.

– Інвестор може або перепродати облігацію, якщо ціна на неї підвищиться, або тримати її «до кінця», і отримати винагороду від особи, що цю облігацію випустила.

Ринки капіталу мають безліч переваг як для звичайних людей, так і для економіки в цілому. Користь ринків капіталу для громадян полягає, зокрема, в тому, що вони створюють більше можливостей вкладати свої гроші і та отримувати дохід від них (але не слід забувати про ризики), дозволяють ефективніше «відкладати на старість», полегшують продаж фінансових інструментів, роблячи їх більш ліквідними (тобто такими, що можна швидко та легко перетворити на «живі» гроші).

Тож фахівці Проекту USAID пропонують підтримати законопроект №2284 та розвивати українські ринки капіталу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: