Верховній Раді пропонують захистити інвесторів

Це передбачено депутатським проектом Постанови Парламенту «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів».

У пояснювальній записці до документа (реєстраційний №2601), зокрема, вказується на те, що інвестиційна привабливість країни є важливим елементом забезпечення добробуту та сталого зростання життєвого рівня населення. Розвиток економіки, вирішення соціально-економічних питань, зростання доходної частини бюджету значною мірою залежить від обсягів та напрямів інвестування.

Забезпечення інвестиційної привабливості країни є процесом, регулювання якого передбачає врахування змін як внутрішньодержавних чинників, так і міжнародних.

Протягом останніх років держави змушені конкурувати за інвестиції, оскільки світові матеріальні та фінансові ресурси обмежені, а наявні необхідно ефективно використовувати. Це приводить до зростання значущості рейтингу інвестиційної привабливості та місця, яке обіймає в ньому Україна.

Проте останнім часом державне регулювання інвестиційної діяльності, залучення інвестицій, спрощення процедур ведення бізнесу в Україні не відіграє належної ролі. Вдосконалення потребують електронні сервіси, фондовий ринок, запобігання корупції, захист від рейдерства тощо.

Завданням проекту Постанови є створення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів з метою забезпечення формування та реалізації державної політики з питань створення умов для інвестиційної діяльності в Україні та захисту прав і свобод інвесторів, здійснення збору та аналізу інформації щодо випадків порушення прав бізнесу органами державної влади України, в тому числі тих, які носять системний характер, здійснення аналізу існуючого стану інвестиційної привабливості України та виявлення факторів, що перешкоджають його поліпшенню, здійснення аналізу рівня законодавчого захисту прав та свобод бізнесу та забезпечення підготовки пропозицій щодо внесення змін до законодавчих актів щодо посилення захисту прав бізнесу, з метою створення умов розвитку інвестиційної діяльності у малий та середній бізнес в Україні, оперативного, в межах повноважень, реагування на випадки порушення прав бізнесу з боку представників державної влади та органів місцевого самоврядування, розробки змін до законодавства, розширення парламентської співпраці з бізнес-асоціаціями та профільними структурами, співпраці з органами місцевого самоврядуванням для сприяння створенню безперешкодних умов для залучення інвестицій в регіонах України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: