Як готуватися до угод M&A під час економічного спаду

Дане питання проаналізувала компанія PwC Ukraine на офіційній сторінці у Facebook.

Економіка переживає періоди підйому та спаду так само, як і активність у сфері злиттів і поглинань. Типовий цикл M&A передбачає зменшення кількості угод та їхньої вартості під час економічного спаду, часто спричиненого зовнішніми факторами. Менеджмент та рада директорів часто вагаються, коли йдеться про великі інвестиції в часи слабкої економіки, та дуже обережно ставляться до розширення компанії у несприятливий період.

Втім, деякі компанії вбачають у рецесії можливість для зростання. Низька вартість цільових активів під час спаду збільшує шанси покупців отримати вигоду. Збільшення пропозиції у сфері M&A підвищує активність. І виграють ті, хто встиг добре підготуватися до майбутніх інвестицій.

Окрім великого обсягу капіталу потенційним покупцям потрібно привести все до ладу – як психологічну готовність до серйозних кроків, так і операційну діяльність компанії. Саме це дозволить їм вдало скористатися інвестиційними можливостями під час зменшення вартості активів. Ретельна діагностика напередодні спаду може вказати на конкретні дії, що згодом допоможуть протистояти викликам та скористатися можливостями. Завчасна підготовка дозволяє покупцям рішуче діяти в період нестабільності.

Варто звернути увагу на стратегію угод та управління, капітал, клієнтський досвід, операційну діяльність та працівників. Дії та інструментарій включають опрацювання сценаріїв, оптимізацію витрат, аналіз даних, підвищення кваліфікації та автоматизацію. У цих критичних сферах компаніям слід зосередитися на трьох ключових моментах:

– Що ми знаємо з минулого: уроки та найвдаліші приклади з минулих періодів рецесії.

– Що відбувається зараз: характеристика поточного циклу та його відмінності від попередніх.

– Що треба зробити: важелі, якими можуть оперувати компанії, для того, аби як слід підготуватися до угоди.

«Добра підготовка є запорукою успіху. Для того, аби отримати можливість діяти швидко в оточенні, що швидко змінюється, та отримати винагороду інвесторам потрібно зробити комплексний аналіз минулого досвіду та поточної ситуації. Ті, хто впораються з цим завданням, та накопичать достатні ресурси, матимуть більше шансів отримати вигоду від купівлі у найближчому майбутньому», – зазначила Керівник Практики корпоративного права та M&A PwC Legal в Україні Олександра КОСТРИЦЯ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: