Фінтехкомпаніям бракує інвестицій
|Українському фінтеху не вистачає грошей, співпраці та законодавчих змін. Такими є підсумки опитування фінтехкомпаній та банків, яке провели Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та компанія EY.
Як зазначається у прес-релізі Проекту USAID, опитування проводилося у II-III кварталі 2019 року. Метою дослідження було дізнатися думку українського фінансового середовища про ринок фінтех, визначити головні больові точки, рівень зрілості українського фінтехринку та скласти портрет типової української фінтехкомпанії.
Згідно з опитуванням, українські фінтехкомпанії та банки вважають віддалену ідентифікацію клієнта та впровадження PSD2 найважливішими законодавчими змінами, необхідними для пожвавлення поточної ситуації на ринку. Саме застаріле, несприятливе законодавство є найбільшою перешкодою для розвитку фінтехгалузі в Україні.
Серед інших важливих перешкод для розвитку ринку – нестача фінансування, складність у формуванні партнерських відносин та низький рівень фінансової грамотності. Брак інвестицій залишається больовою точкою для компаній, що займаються новими технологіями в Україні. Фінтехкомпаніям не вистачає зовнішнього капіталу (61% фінансується власним коштом), що уповільнює розвиток сектору та унеможливлює швидку експансію. А банки вважають найбільшим викликом цифрової трансформації саме її вартість.
Типова фінтехкомпанія функціонує більше трьох років та все ще розвиває свій продукт чи сервіс. Вона повністю фінансується самостійно, не пов’язана з банками чи банківськими групами, сфокусована на ринок корпоративних клієнтів, а її топ-менеджмент має досвід у традиційних фінансових послугах.
Між банками та фінтехкомпаніями низький рівень співпраці. 97,6% фінтехкомпаній зазначають, що серед їхніх акціонерів немає банків, банківських груп, корпоративних акселераторів/інкубаторів банків та інших пов’язаних з банками юридичних осіб. Лише 46,3% респондентів надають щонайменше одну послугу чи продукт банку. 60,8% респондентів часто спостерігають небажання традиційної банківської системи впроваджувати нові технології, що розробили фінтехкомпанії.
Керівник EY Start-Up Accelerator та лідер з інновацій EY в Україні Олексій ІМАС зазначив: «Стабільне економічне середовище, більш досконале законодавство та збільшення обсягів інвестицій могли б створити умови для бурхливого розвитку фінтехіндустрії, яка вже випереджає інші високотехнологічні галузі в Україні. Більш тісне співробітництво з банками також сприяло б стрімкому руху цього сектору вперед».
«Отримані результати визначають програму змін, які Україні потрібно запровадити, щоб перетворити свою беззаперечно талановиту ІТ-галузь на лідера електронних фінансових послуг», – зазначила Експерт з електронних фінансів Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Катерина БІЛОУС.
Більш детально – в Опитуванні українських банків та фінтехкомпаній – 2019
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: