НБУ спростив процедуру підписання документів між банками та їх клієнтами

Клієнти банків – фізичні особи зможуть підписувати банківські документи стилусом, інформує прес-служба Нацбанку.

Зокрема, Національний банк визначив порядок застосування особливого виду власноручного підпису – цифрового власноручного підпису клієнтами банків – фізичними особами під час підписання документів у банку.

Йдеться про використання спеціально призначеного пера – стилуса для підписання документів між банком і клієнтом – фізичною особою на електронному сенсорному пристрої.

На сьогодні лише невелика кількість населення України використовує кваліфіковані електронні підписи, тому питання спрощення процедури підписання документів між банками та їхніми клієнтами – фізичними особами в електронному вигляді є досить актуальним. Модель підписання документів цифровим власноручним підписом на електронному сенсорному пристрої – сучасний і зручний інструмент, що надає можливість швидко здійснити підписання електронного документа.

Упровадження цієї моделі підписання документів:

– покращить умови обслуговування банками фізичних осіб;

– оптимізує документообіг у діяльності банків за рахунок упровадження цифрових технологій та безпаперових бізнес-процесів;

– дозволить побудувати ефективні процеси у роботі агентів банку з клієнтами – фізичними особами із застосуванням цифрового власноручного підпису.

Порядок застосування цифрового власноручного підпису в банківській системі України затверджений Постановою Правління НБУ від 13 грудня 2019 року №151 «Про затвердження Положення про застосування цифрового власноручного підпису в банківській системі України», яка набрала чинності з 17 грудня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: