Державною іпотекою опікуватиметься Мінфін

Уряд прийняв постанову про передачу Державної іпотечної установи (ДІУ) в управління Міністерству фінансів України.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, прийняття документа сприятиме проведенню Міністерством єдиної, державної фінансової політики у сфері розвитку ринку іпотечного кредитування.

Пропозиція передати ДІУ в управління Мінфіну виникла на підставі підпункту 56 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 р. №375. Зазначеним підпунктом встановлено, що Мінфін формує та проводить у межах повноважень єдину державну фінансову політику щодо розвитку ринку фінансових послуг, розвитку державних банків, державної іпотечної установи та інших фінансових установ.

Окрім того, КМУ також прийняв постанову щодо надання державної гарантії за запозиченнями ДІУ. Нею, зокрема, затверджуються Умови надання у 2019 році державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за позиками, які залучаються ДІУ:

– гарантія надається для забезпечення виконання не більше 99% зобов’язань ДІУ за внутрішніми кредитами, сума яких не перевищує 3700000 тис. грн., ураховуючи зобов’язання щодо погашення основної суми, сплати відсотків, комісій та інших зобов’язань за запозиченнями;

– забезпечення не менш як 100% суми боргових зобов’язань позичальника за гарантованою частиною запозичення;

– плата за надання гарантії – 0,01% річних залишку суми гарантійних зобов’язань.

Міністерство фінансів уповноважується на підписання документів щодо надання державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями ДІУ. Прийняття постанови створює передумови для збільшення доступності будівництва нового житла для громадян України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: