НБУ розглядає можливість перегляду методологічних підходів до стрес-тестування банків

Наприкінці грудня в НАБУ відбулося засідання Комітету з питань регуляторної політики та комплаєнс, на якому підведено підсумки роботи у 2019 році. Про це повідомляється на офіційній сторінці Незалежної асоціації банків України у Facebook.

Зокрема,:

– щодо фінансового моніторингу: у грудні 2019 Верховна Рада прийняла Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»;

– щодо системи управління ризиками: подовжено підготовку третього етапу щодо розробки, затвердження та впровадження внутрішньобанківських документів (Постанова Правління НБУ №64);

– щодо економічних нормативів: відновлено норму щодо включення в забезпечення гарантії банків, які мають кредитний рейтинг інвестиційного класу при розрахунку Н7.

Присутні на засіданні представники Національного банку зазначили, що введення нормативних новацій відносно капіталу, управління ризиків ретельно вивчається регулятором та забезпечується поступова імплементація у діяльність банків буферів капіталу, нормативів ліквідності. Проект нормативного документу щодо ризиків ще буде додатково обговорюватись на спільних зустрічах, найбільшу увагу приділятимуть актуальним питанням банків, зокрема щодо ліній захисту, підпорядкування, звітування, результатів перевірок.

Аналізуючи питання стрес-тесту, представники НБУ відмітили, що банки за період з початку запровадження стрес-тестів більш зважено підходять до процесу оцінки за результатами діагностики. Враховуючи стабільність на банківському ринку та накопичений досвід результатів цих тестів, Нацбанк для найбільш дисциплінованих банків може змінити підхід щодо необхідності щорічного проведення стрес-тесту. Крім того, після повноцінного запровадження новацій по капіталу та ризикам у діяльність банків, регулятор розглядає можливість перегляду методологічних підходів до стрес-тестування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: