Права вимоги за кредитами продаватимуть без обмежень

Мінюстом затверджено зміни до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку, прийняті ФГВФО.

Як передає прес-служба Фонду, змінами знято обмеження щодо переліку осіб, які можуть брати участь в аукціонах з продажу прав вимоги за кредитами, передає прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Прийняте рішення максимально розширює коло потенційних покупців та покликане сприяти зростанню надходжень від реалізації активів неплатоспроможних банків. Адже надалі претендувати на купівлю прав вимог за кредитами зможуть будь-які фізичні та юридичні особи, крім самих позичальників та/або поручителів за такими договорами.

«Норма про те, що купувати права вимоги за кредитами можуть тільки фінансові компанії, у першу чергу не влаштовувала кредиторів неплатоспроможних банків. Адже існуючі донедавна обмеження звужували коло потенційних покупців. Враховуючи побажання вкладників, Фонд вирішив внести зміни до Положення», – пояснила Директор Департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО Юлія Берещенко.

«Ми сподіваємось, що зняття обмежень та розширення кола покупців сприятиме зростанню конкуренції між учасниками аукціону, а отже – і ціни продажу. Це важливо, адже 80% активів неплатоспроможних банків – це саме кредити. Крім того, внесені зміни дозволять нам побачити реальних покупців фінансових активів. Це, у свою чергу, сприятиме підвищенню прозорості ринку», – додала вона.

Більш детально – у Положенні про виведення неплатоспроможного банку з ринку

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: