НБУ відзвітував про стійкість банків

Національний банк оприлюднив результати оцінки стійкості банків у розрізі банківських установ, інформує прес-служба регулятора.

Оцінка стійкості передбачає оцінку якості активів (asset quality review – AQR), а для найбільших банків ще й стрес-тестування. Торік його проходили 29 фінустанов, на які загалом припадає понад 90% активів банківської системи.

Макроекономічні припущення для базового та несприятливого сценаріїв стрес-тестування було оприлюднено на початку року.

За результатами оцінки стійкості цьогоріч для банків встановлювались необхідні (цільові) рівні достатності основного та регулятивного капіталу, якщо достатність капіталу банків у стрес-тесті ставала нижчою за мінімальний рівень.

Цільові рівні достатності капіталу були визначені із урахуванням балансу на початок 2019 року, проте для багатьох банків вони були переглянуті (знижені) із урахуванням фактично вжитих заходів. Надалі НБУ повторно перегляне необхідні (цільові) рівні капіталу для банків за результатами першого півріччя 2020 року, якщо вжиті банками заходи приведуть до зниження ризиків їх діяльності.

За підсумками оцінки якості активів (AQR) лише один банк потребував капіталу, проте ще восени він закрив цю потребу.

Водночас за результатами стрес-тестування для 18 банків було визначено необхідний (цільовий) рівень достатності капіталу вищий за мінімальні вимоги. З них для 7 банків потребу встановлено лише за негативним сценарієм.

Минулого року вдруге поспіль успішно пройшли стрес-тестування дев’ять банків. Більшість з них – з іноземним капіталом, а також державні «Приватбанк» та «Укргазбанк». Також за результатами стрес-тестів не потребували капіталу «ПУМБ» та «Альфа-Банк». Водночас потребу у капіталі для «Альфа-банку» визначено із урахуванням ефектів від приєднання «Укрсоцбанку».

Усі банки, для яких встановлено потребу у капіталі, вже розробили та погодили з Національним банком програми капіталізації або реструктуризації. Виконати їх фінустанови повинні до кінця вересня 2020 року.

Більш детально – у Звіті про стрес-тестування банків у 2019 році

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: