Законодавство страхового ринку буде оновлено

У Національному банку створено робочу групу, яка сприятиме якісному оновленню законодавства для ринку страхових послуг. У січні вже відбулося її перше засідання, інформує прес-служба Ліги страхових організацій України.

Крім фахівців НБУ, до складу робочої групи увійшли представники: Комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Нацкомфінпослуг; Проекту міжнародної технічної допомоги ЄС «Посилення регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком в Україні» (EU-FINREG); Ліги страхових організацій України; Української федерації убезпечення; Об’єднання «Платформа Лайф-страхування»; Асоціації «Страховий бізнес»; Національної асоціації страховиків України; Федерації страхових посередників України; Об’єднання «Ядерний страховий пул»; Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист».

Завдання робочої групи – напрацювати пропозиції до нового проекту закону «Про страхування», які мають бути підготовлені у І кварталі 2020 року. Вже затверджено графік роботи робочої групи, яка до кінця березня 2020 року опрацює основні розділи законопроекту. Це дозволить консолідувати та фіналізувати всі пропозиції до законопроекту, створити платформу для проведення ефективної спільної роботи з оновлення законодавства України та сприятиме налагодженню діалогу між усіма сторонами.

У ході обговорення законопроекту Президент ЛСОУ Олександр ФІЛОНЮК наголосив про необхідність більш активної роботи та скорішого прийняття  нової редакції Закону «Про страхування», яка має досить довгу історію. За його словами, прийняття законопроекту є надзвичайно актуальним через нагальні зміни у системі страхування, регулювання та нагляду за страховою діяльністю в Україні, а також адаптацією законодавства України у сфері страхування до законодавства ЄС, удосконаленням моніторингу діяльності страховиків та посиленням контролю за дотриманням страховиками вимог щодо забезпечення фінансової стійкості, удосконаленням порядку ліцензування, підвищенням вимог до формування регулятивного капіталу, запровадженням міжнародних норм корпоративного управління, розвитком довгострокового страхування життя тощо.

Підготовка нового законодавства у сфері страхових послуг багатосторонньою групою під керівництвом центрального банку є запорукою формування ефективного та комплексного регулювання ринку страхування, що створить сприятливі умови для розвитку ринку, підвищення якості надання послуг та одночасно для забезпечення стабільності усієї фінансової системи. Група працюватиме над власними пропозиціями, а також ураховуватиме усі вже оприлюднені пропозиції стейкхолдерів. Саме створення робочої групи дозволить упорядкувати та систематизувати процес розгляду цих пропозицій.

Підготовлені робочою групою пропозиції до проекту закону «Про страхування» буде опубліковано у І кварталі 2020 року на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: