Система BankID Національного банку стане комерційною

Банки отримають фінансовий стимул для приєднання до Системи BankID НБУ, повідомляє прес-служба регулятора. 

Уже сьогодні клієнти банків мають можливість дистанційного доступу до фінансових, адміністративних та комерційних послуг через зручну Систему BankID Національного банку.

З метою її подальшого розвитку та ширшого використання НБУ пропонує оновити нормативні акти, що регулюють діяльність цієї системи дистанційної ідентифікації.

Зокрема, йдеться про необхідність:

– визначення загальних засад комерційної моделі функціонування системи;

 – запровадження порядку розрахунків між абонентами під час її використання;

 – вдосконалення порядку користування цією системою тощо.

Реалізація моделі комерційного використання Системи BankID НБУ надаватиме можливість абонентам-ідентифікаторам (банкам) монетизувати передачу даних на користь абонентів-надавачів послуг, які дистанційно надають комерційні послуги (адміністративні послуги залишаться безкоштовними). Водночас плата стягуватиметься не з користувача, а безпосередньо з абонента-надавача послуг. Так, у банків з’явиться додатковий стимул для підключення до системи. Відповідно, чим більше абонентів-ідентифікаторів та їхніх клієнтів приєднаються до Системи BankID НБУ, тим привабливішою вона буде для надавачів послуг.

Відповідні норми містить проект Постанови Правління НБУ «Про затвердження Положення про Систему BankID Національного банку України».

Також проектом Постанови пропонується визнати такими, що втратили чинність Постанови Правління НБУ:

– від 30 серпня 2016 року №378 «Про затвердження Положення про Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Національного банку України»;

– від 3 жовтня 2018 року №105 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: