Нефінансова звітність за стандартом GRI

Останніми роками у світі та в Україні спостерігається збільшення кількості нефінансових звітів компаній, складених за стандартом GRI, повідомляє компанія Baker Tilly.

Надаючи звітність у сфері сталого розвитку, компанія підтверджує, що дотримується у своїй діяльності принципів корпоративної соціальної відповідальності.

Для надання цієї інформації у зрозумілому для споживача вигляді було створено стандарти нефінансової звітності. Найпоширенішим серед них є стандарт GRI (Global Reporting Initiative). Виконана за цим стандартом звітність допомагає виявити проблеми і ризики компанії, а також можливості для її розвитку.

Перші звіти такого формату з’явилися ще наприкінці 90-х років минулого століття, але до появи версії GRI G3.1 вони були не надто популярними. Разом із вдосконаленням принципів і показників стандарту зростала й кількість звітів. Сьогодні в розвинених країнах нефінансову звітність за стандартами GRI надають вже понад 4000 компаній, що є представниками як великого, так і малого бізнесу.

В Україні підготовка нефінансових звітів все ще є прерогативою великих національних компаній та представництв міжнародних корпорацій. Але помітна позитивна динаміка. І що є особливо важливим, у 2016 році впроваджувати звіти з використанням стандартів GRI почали великі державні підприємства. Якщо у 2008 році в нашій країні нефінансову звітність за стандартом GRI підготувала лише одна компанія, то за підсумками минулого року їх кількість зросла до 15.

Згідно з прогнозами Baker Tilly, 2017 рік стане ще прогресивнішим щодо впровадження такої звітності завдяки зацікавленості як з боку інвесторів та кредиторів, так і з боку українського суспільства та співробітників компаній.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: