Запровадження звітності у форматі іXBRL відтерміновується на один рік

Парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

За інформацією Української асоціації інвестиційного бізнесу, згідно із цим законом (реєстраційний №1209-1) 2020 рік стане першим звітним періодом, за який підприємства будуть зобов’язані подавати фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі.

Документом вносяться зміни до Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні щодо удосконалення деяких положень», якими на рік переноситься запровадження єдиного електронного формату, що допоможе більш якісному налаштуванню Системи фінансової звітності в Україні на основі використання документів у форматі Inline XBRL (iXBRL).

Прийняттю цих змін посприяла позиція професійних асоціацій небанківського фінансового ринку. З вересня 2019 року асоціації ініціювали проведення обговорень у робочій групі Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України та наголошували на необхідності відтермінувати запровадження єдиного електронного формату, що дозволить доопрацювати та адаптувати систему, поліпшити процес валідації, а також підготувати фахівців та розробити програмні продукти для складання фінансової звітності у форматі іXBRL.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: