Учасників платіжного ринку позбавили додаткового документального навантаження

Нацбанк пом’якшив вимоги до небанківських установ, що вже мають діючу ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, інформує прес-служба регулятора.

Йдеться про скасування обов’язку вищезазначених небанківських установ надати Національному банку інформаційну довідку щодо умов та порядку надання небанківською установою послуг з переказу коштів.

Слід нагадати, що на початку листопада 2019 року Національний банк суттєво спростив порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, скасувавши обов’язок небанківської установи узгоджувати з НБУ внутрішні правила про переказ коштів. У зв’язку з цим, усі існуючі учасники платіжного ринку замість внутрішніх правил мали надати регулятору інформаційну довідку щодо умов та порядку надання небанківською установою послуг із переказу коштів у формі опитувальника за встановленим зразком.

Наразі скасовано обов’язок існуючих учасників платіжного ринку надати Національному банку інформаційну довідку. Небанківські установи, що вже мають діючу ліцензію на переказ коштів, можуть здійснювати діяльність на підставі раніше узгоджених внутрішніх правил, надавати регулятору інформаційну довідку таким установам необхідно виключно у разі зміни умов та порядку надання ними послуг із переказу коштів.

Це дасть можливість уникнути додаткового документального навантаження на учасників ринку платіжних послуг.

Таке рішення затверджене Постановою Правління НБУ від 27 грудня 2019 року №161 «Про внесення змін до Постанови Правління Національного банку України від 06 листопада 2019 року №128», яка набрала чинності з 4 січня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: