НБУ окреслив основні порушення у сфері обміну валют

Національний банк за 2019 рік здійснив 1123 перевірки структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку здійснення торгівлі іноземною валютою у готівковій формі (валютно-обмінних операцій). Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Перевірки здійснювалися у всіх областях України та у м. Києві.

Серед виявлених порушень порядку здійснення валютно-обмінних операцій суттєвими були такі:

– проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;

 – значна невідповідність між обсягами готівкових коштів у касі НФУ та бухгалтерськими звітними документами;

– не надання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку.

Під час проведення перевірок легальних пунктів обміну валют у 2019 році було виявлено 58, які працювали нелегально у м. Києві, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

Найефективнішою була співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України у Києві, Київській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській та Житомирській областях, які повідомили Національний банк про заходи, вжиті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

Детальну інформацію про видані Національним банком ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на офіційному сайті Національного банку у пошуковій системі «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

Крім того, відповідно до Постанови Правління НБУ №962 від 29.12.2015 р. діє Реєстр приміщень, в яких здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Слід нагадати, що Національний банк у березні 2019 року розпочав переоформлення генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій на нові ліцензії згідно із Законом «Про валюту і валютні операції». З інформацією щодо виданих небанківським установам ліцензій на здійснення валютних операцій згідно із Законом «Про валюту і валютні операції» можна ознайомитися на сайті Нацбанку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: