НКЦПФР регламентує механізми подання фінансової звітності за МСФЗ в електронному форматі

Комісія оприлюднила проект Рішення «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами, в єдиному електронному форматі».

За повідомленням НКЦПФР, документ розроблений відповідно до пункту 13 статті 8 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. №419 «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» (зі змінами) з метою запровадження удосконаленого порядку подання фінансової звітності в уніфікованому електронному форматі та здійснення ефективнішого регуляторного процесу.

Законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, складають і подають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу в порядку, визначеному цим Законом, на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку.

Пунктом 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. №419 (зі змінами), визначено, що фінансова та консолідована фінансова звітність, складена на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності, в єдиному електронному форматі, визначеному Мінфіном, подається до центру збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснюється НКЦПФР, з метою забезпечення доступу органів державної влади, інших органів та користувачів до поданої підприємствами фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності.

Проектом Рішення передбачено запровадження механізму подання і оприлюднення фінансової звітності суб’єкта подання, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами, в єдиному електронному форматі та здійснення Комісією контролю за поданням такої фінансової звітності суб’єкта подання.

Більш детально – у Рішенні НКЦПФР «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами, в єдиному електронному форматі»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: