Валютні інтервенції у І кварталі здійснюватимуть 20 банків

Національний банк затвердив перелік банків, які можуть брати участь у валютних інтервенціях у формі запиту щодо найкращого курсу через функціонал RFQ у січні-березні 2020 року, йдеться у повідомленні НБУ.

Якщо порівняти з ІV кварталом 2019 року, до переліку визначених банків додався один новий банк – АТ «Універсал Банк». Водночас із зазначеного переліку було виключено ПАТ «Банк Восток».

Отже, у січні-березні 2020 року у валютних інтервенціях зможуть брати участь такі банки:

– ПАТ «Альфа-Банк»;

– АТ «Банк Альянс»;

– ПАТ «Банк Інвестицій та Заощаджень»;

– ПАТ «КБ «Глобус»;

– ПАT «ІНГ Банк Україна»;

– АКБ «Індустріалбанк»;

– ПАТ «Креді Агріколь Банк»;

– АТ «ОТП Банк»;

– АТ «Ощадбанк»;

– АБ «Південний»;

– АТ КБ «Приватбанк»;

– ПАT «ПУМБ»;

– АТ «Райффайзен Банк Аваль»;

– АТ «Сбербанк»;

– АТ «Сітібанк»;

– АТ «Таскомбанк»;

– АБ «Укргазбанк»;

– АТ «Укрексімбанк»;

– АТ «УкрСиббанк»;

– АТ «Універсал Банк».

Цей перелік не обмежує участь усіх інших банків у валютних інтервенціях у формі запиту щодо найкращого курсу через функціонал Matching, коли Національний банк обирає найкращу ціну у торговельно-інформаційній системі та укладає угоду з банком, який її запропонував.

Слід зазначити, що більшість інтервенцій Національного банку за найкращим курсом проводяться саме через функціонал Matching.

У IV кварталі 2019 року, враховуючи сприятливу ситуацію на міжбанківському валютному ринку, НБУ купив $4,3 млрд. З них – майже $3,6 млрд. з використанням функціоналу Matching; $730 млн. – на валютному аукціоні. Валютні інтервенції за найкращим курсом через функціонал RFQ не проводилися.

За цей самий період Національний банк продав на міжбанківському валютному ринку для згладжування курсових коливань $281 млн. Уся сума була продана через інтервенції за єдиним курсом через функціонал Matching.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: