Бізнес готовий підтримувати імплементацію якісних змін на фінансовому ринку

Європейська Бізнес Асоціація вітає Стратегію розвитку фінансового сектору до 2025 року, затверджену Міністерством фінансів, НБУ, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг та ФГВФО.

У повідомленні ЄБА зазначається, що прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни та збереження її макроекономічної стабільності. Водночас чітка, зрозуміла та послідовна політика сприяють вищій довірі як бізнесу, так і потенційних інвесторів, що є невід’ємною умовою, аби досягнути амбітної мети економічного зростання в 5%-7%.

Якщо дивитись на минулі роки, фінансовий сектор зробив суттєвий крок вперед – було проведено валютну лібералізацію, оздоровлено банківську систему тощо. Крім того, довгострокове бачення, вміння планувати та ставити цілі є важливими досягненнями фінансового сектору та банківського сектору, зокрема. Однак ситуація є ще далеко не ідеальною. Водночас зміцнення фінансової стабільності, макроекономічний розвиток, фінансова інклюзія, розвиток фінансових ринків та інновацій допоможуть закласти міцний фундамент для розвитку фінансової системи та економіки загалом. Наприклад, шляхом виваженої фіскальної політики, створення стимулів для розвитку платіжної інфраструктури для безготівкових операцій, розвитку BankID, посилення захисту інвесторів та кредиторів тощо.

Очевидно, що важливими є деталі та механізм впровадження Стратегії. Зі свого боку, бізнес готовий підтримувати імплементацію якісних анонсованих змін.

При цьому задля економічного зростання критично важливо впроваджувати і системні реформи у країні – забезпечувати дієву систему боротьби з корупцією, впроваджувати верховенство права та рівні правила гри, на яких, як сподіваються в ЄБА, також буде зроблено акцент.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: