У 2020 році близько 50 тис. представників малого бізнесу зможуть отримати дешеві кредити

Уряд затвердив дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва (ММП) через Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Документи дозволять ФРП, підпорядкованому Мінфіну, запровадити програму підтримки суб’єктам ММП «Доступні кредити 5-7-9%». Більше того, постанови визначають механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

– Перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5%, 7% та 9% річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5%-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу: 5% річних – якщо виручка до 25 млн. грн. і створюються мінімум 2 робочих місця протягом І кварталу; 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн. грн.; 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн. грн. При цьому для ММП, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5% за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%).

– Другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

За попередніми оцінками, близько 50 тис. позичальників зможуть взяти участь у цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак, розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до Державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Створення умов для активізації та здешевлення кредитування ММП відповідає ініціативі Президента України щодо стимулювання підприємницької діяльності, активізації кредитування та створенню нових робочих місць, а також пріоритету 6.4 Програми діяльності Уряду. Запровадження програми «Доступні кредити 5-7-9%» власне і є інструментом для досягнення поставленої мети. Тому Уряд загалом та Міністерство фінансів зокрема вже знайшли можливість передбачити фінансування відповідного пріоритету на 2020 рік.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: