Бізнес отримає доступне фінансування

Держава підтримує громадян України в їхньому прагненні стати власниками бізнесу.

Про це заявила Міністр фінансів України Оксана МАРКАРОВА під час презентації механізму, за яким підприємці отримуватимуть державну підтримку в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Зокрема, як повідомляє прес-служба Мінфіну, вона наголосила: «Опитування показують, що однією з найбільших перепон для розвитку мікро та малих підприємців є відсутність доступного фінансування, адже ставки для них є вищими, а вимоги до застави більшими, ніж для середнього бізнесу. Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» покликана вирішити цю проблему. Держава має підтримати українців у їхньому прагненні стати власниками бізнесу та виробництва тут, в Україні».

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» реалізується Фондом підтримки підприємництва при Міністерстві фінансів України.

За словами Оксани Маркарової, на підтримку держави через програму «5-7-9%» може розраховувати кожен українець, який тільки планує відкрити власну справу, або вже має власний бізнес, що зараз приносить не більше 50 мільйонів гривень виручки на рік, і хоче його масштабувати.

Перше, що треба для цього зробити – уважно ознайомитися з умовами на офіційному сайті 5-7-9.gov.ua. І лише після цього подавати заявку до банку-учасника.

«Сьогодні вже є чотири банки-партнери Фонду підтримки підприємництва, який є оператором Програми, – «Приватбанк», «Ощадбанк», «Укргазбанк» та «Укрексімбанк». Але я вірю, що найближчим часом перелік банків, в яких можна отримати дешевий кредит, буде розширено. Звертаюсь зараз до всіх банків, які працюють в Україні, з пропозицією долучатися. Ви отримаєте нових клієнтів, які мають всі шанси стати юнікорнами чи «національними чемпіонами», – сказала Оксана Маркарова.

При цьому вона звернула увагу, що якість та достовірність наданої підприємцем інформації, та відповідність потенційного позичальника критеріям програми буде перевіряти безпосередньо банк, у який звернеться підприємець. Якщо рішення банку позитивне, то підприємець отримає позику на суму до 1,5 мільйона гривень на термін до 5 років за відсотковою ставкою 5%, 7%, або 9%, відповідно до умов програми.

«Але якщо навіть банк відмовиться вам через неякісну заявку на кредит або відсутність фінансових знань підприємця, то не варто опускати руки. Підприємець матиме можливість покращити якість бізнес-плану самостійно або пройти безкоштовне навчання офлайн або онлайн», – пояснила Міністр фінансів.

У свою чергу Національний банк вітає роботу Уряду з відновлення кредитування. Програма «5-7-9%» є напрацюванням спільної робочої групи різних державних інституцій, до якої входив і регулятор, йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Зокрема для її реалізації Нацбанк передав Уряду в управління Німецько-український фонд, який сьогодні вже працює під назвою Фонд розвитку підприємництва.

Відновлення кредитування – одна із стратегічних цілей НБУ. Він підтримує програму, оскільки вона дасть змогу активізувати кредитування малого бізнесу, розвивати підприємництво, стимулювати економічне зростання.

Зі свого боку Національний банк також докладає зусиль для стимулювання більш активного кредитування. З останніх таких кроків – зміни до нормативної бази НБУ, які дозволили банками для визначення кредитного ризику робити оцінку на портфельній основі для кредитів до 5 млн. грн. Тобто, ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Такий же спрощений підхід вже діє для юридичних осіб-суб’єктів господарювання з початку 2019 року.

Для масштабного перезапуску кредитування, державі потрібно зробити ще чимало кроків. Мова йде як про зниження рівня непрацюючих кредитів в банківській системі, так і проведення судової реформи.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: