Банки отримали рекомендації від АМКУ

Антимонопольний комітет рекомендував банкам забезпечити належне інформування своїх клієнтів – фізичних осіб про умови та вартість надання додаткових послуг.

Таке рішення Комітет схвалив на засіданні 31 січня 2017 року, передає його прес-служба. При цьому банківським установам також рекомендовано не допускати зміни умов і вартості додаткових послуг в односторонньому порядку протягом строку дії відповідного договору.

Як зазначають в АМКУ, до банку за отриманням довідок звертаються клієнти, яким потрібна інформація, зокрема про суму коштів на депозитному рахунку та сплачені відсотки, відсутність кредитів у банку, про погашення кредиту та в інших випадках.

Така інформація надається банками на запит клієнтів в окремих довідках, за кожну з яких, залежно від тарифної політики банку, може утримуватися плата.

Потенційно ринок банківських послуг налічує достатню кількість учасників, і у споживачів є вибір надавача необхідних їм послуг.

Клієнти банку (вкладники, позичальники) на момент укладання кредитного/депозитного договору обізнані щодо умов та вартості надання банківських послуг. Водночас вони можуть бути не поінформовані про вартість інших послуг банку (пов’язаних з отриманням основної банківської послуги), зокрема, довідки.

Враховуючи споживчі характеристики довідок та джерела, з яких їх може отримати фізична особа – клієнт банку, дії банків у вигляді зміни умов та вартості інших послуг, зокрема довідок, в односторонньому порядку без узгодження з іншою стороною впродовж дії договору, можуть призводити до порушення законодавства про захист економічної конкуренції та до ущемлення інтересів споживачів..

Про результати розгляду зазначених рекомендацій банки зобов’язані повідомити Комітет у 30-денний строк з дня їх отримання.

Більш детально – у Списку банків, яким адресовано рекомендації АМКУ

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: