У сфері нерухомості запрацювала Єдина база звітів про оцінку

Фонд держмайна спільно з експертами розробив і впровадив безкоштовний Сервіс внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку. Метою такого кроку є ліквідація корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

Як повідомляє прес-служба ФДМУ, сьогодні Сервіс (valuation.spfu.gov.ua) працює, удосконалюються процеси з урахуванням пропозицій оцінювачів і нотаріусів.

Наразі це перший етап запуску, в якому беруть участь нотаріуси та оцінювачі. Другий етап, коли кожен громадянин України зможе самостійно взяти із сайту оцінку своєї нерухомості, буде впроваджений з липня 2020 року.

Документація, зокрема щодо технічного завдання та вимог для створення системи, підготовлена попереднім керівництвом Фонду, потребувала значного доопрацювання, що ускладнило розробку Сервісу в передбачені законом короткі терміни.

Над розробкою Сервісу працювала велика команда, зокрема, Фонду допомагало державне підприємство ProZorro.Продажі.

31 січня Фонд відключив чотири авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку, вилучив їх із процедури реєстрації та перевірки інформації звітів про оцінку об’єктів нерухомості. Вся інформація, яка міститься на цих авторизованих майданчиках, перебуває у процесі передачі до ФДМУ відповідно до вимог Порядку ведення Єдиної бази даних звітів про оцінку. Звіти про оцінку зберігатимуться в Єдиній базі в електронній формі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: