Як зміниться регулювання ринку ломбардів

Після 1 липня 2019 року регулятором для небанківських фінансових установ, у тому числі ломбардів, стане Національний банк.

Про це розповів під час зустрічі з представниками ринку Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він зазначив, що для ринку немає необхідності у прийнятті окремого закону «Про ломбарди і ломбардну діяльність», оскільки поточна редакція проекту такого закону не вирішує проблем ринку та не пропонує нічого суттєво нового, а лише виводить вимоги, закріплені розпорядженням Нацкомфінпослуг на рівень закону.

Бачення Національного банку передбачає, що ринок ломбардів регулюватиметься Законом «Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг», а також Законом «Про фінансові компанії», а деталізовані вимоги будуть розписані у регуляціях безпосередньо Національного банку.

Під час здійснення нагляду за такими компаніями Нацбанк буде фокусуватись на безвиїзних перевірках та нагляді за ринковою поведінкою компаній. Водночас НБУ підтримує можливість створення на ринку ломбардів саморегульованих організацій та надання ломбардам можливості в рамках однієї ліцензії надавати кілька фінансових послуг.

Олександр Бевз також зазначив, що для Національного банку при здійсненні нагляду за ринком ломбардів ключовим буде встановлення реальних власників та контролерів компаній, наявність бездоганної ділової репутації їх власників та керівників, а також встановлення джерел походження коштів власників компаній-учасниць ринку.

Він запевнив, що Національний банк дотримуватиметься не формалізованого підходу під час роботи з ринком, а розглядатиме питання по суті. «Національний банк розуміє специфіку і особливості роботи кожного сегменту фінансового ринку, зокрема ломбардів. Наші підходи у регулюванні та нагляді будуть пропорційними та не будуть надмірними. Зокрема, ми не маємо наміру застосовувати заходи впливу до компаній за незначні помилки, коли, приміром, у поданих документах чи звітності на одній сторінці цифру поставили не в ту колонку, на такі помилки ми звертаємо увагу і вони просто виправляються компаніями. Щодо порушень ми намагаємося давати рекомендації, щоб компанії мали змогу скорегувати свою діяльність».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: