ІРО по-європейськи

Протягом 2016 року на ринках країн Європи емітенти здійснили 265 ІРО, у результаті яких залучили 27,9 млрд. євро.

Такі дані містяться у новому звіті компанії PwC. При цьому у ньому зазначається, що у порівнянні з 2015 роком торік кількість публічних розміщень зменшилася на 27,2%, а обсяг залучених коштів – на 51,4% (у 2015 році було здійснено 364 ІРО на загальну суму 57,4 млрд. євро).

Експерти PwC таку ситуацію пояснюють тим, що у 2016 році ряд запланованих угод ІРО було скасовано або перенесено на початок 2017 року. Однак інтерес інвесторів до цих емітентів не згасає, тому прогнозується, що І квартал поточного року має бути насиченим для європейського ринку первинних розміщень. При цьому найбільше шансів на успіх матимуть добре підготовлені компанії, які здатні провести ІРО у якомога швидші терміни.

Серед фондових майданчиків Європи лідерами за обсягом залучених коштів торік були група бірж Nasdaq Nordic – 7,86 млрд. євро, London Stock Exchange (Великобританія) – 6,7 млрд. євро, Deutsche Börse (Німеччина) – 5 млрд. євро, панєвропейський майданчик Euronext – 3,46 млрд. євро та Borsa Italiana (Італія) – 1,34 млрд. євро.

За кількістю розміщень лідируючі позиції також посіла група бірж Nasdaq Nordic – 80 ІРО. За нею йдуть London Stock Exchange – 67 ІРО, Warsaw Stock Exchange (Польща) – 25 ІРО, BME Spanish Exchange (Іспанія) – 24 ІРО та Euronext 23 ІРО.

Найбільшими розміщеннями на європейських ринках торік були ІРО компаній:

– Innogy SE (Німеччина) – 4,55 млрд. євро;

– Dong Energy A/S (Данія) – 2,3 млрд. євро;

– Nets A/S (Данія) – 2,1 млрд. євро;

– ConvaTec Group plc (Великобританія) – 1,67 млрд. євро;

– ASR Nederland NV (Нідерланди) – 1,02 млрд. євро.

Ці п’ять компаній у цілому залучили 11,64 млрд. євро, що становить 41,7% від загального обсягу європейського ринку ІРО у 2016 році.

У звітному періоді найбільші обсяги коштів були залучені компаніями, які представляють фінансовий сектор (74 ІРО на загальну суму 8 млрд. євро), сектор комунальних послуг (10 ІРО на суму 7,2 млрд. євро), промисловий сектор (39 ІРО на суму 4,1 млрд. євро).

Іншими галузями, які також привернули увагу інвесторів, були сектор споживчих послуг, сектор охорони здоров’я, сектор споживчих товарів, телекомунікаційний, технологічний та нафтогазовий сектори.

Аналізуючи розвиток європейського ринку ІРО у 2016 році, експерти PwC зазначають, що у поточному році інвестори будуть дивитися на результати виборів у Франції, Німеччині та Нідерландах, які впливатимуть на європейські ринки IPO. Однак, попри поточну невизначеність, сьогодні вони мають значний потенціал, адже інвестори шукають можливості для інвестування та вкладення коштів у перспективні компанії, що мають позитивні оцінки  та ефективні показники.

Більш детально – у Звіті PwC

 

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: