У 2019 році в Україні було видано аграрних розписок на загальну суму 11,8 млрд. грн.

За п’ять років в аграрний сектор залучено 19,5 млрд. грн. завдяки аграрним розпискам. Про це йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку.

Аграрні розписки успішно діють в Україні з 2015 року. У 2019 році було видано аграрних розписок на загальну суму 11,8 млрд. грн.

Про поточні результати, подальше функціонування аграрних розписок та напрацювання ефективного законодавчого поля йшлося під час круглого столу Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» за участі Заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса ВИСОЦЬКОГО, представників Швейцарського бюро співробітництва в Україні, сільгоспвиробників та ЗМІ.

«Одним із результатів нашої співпраці є доступний онлайн Реєстр аграрних розписок, який забезпечує прозорість функціонування аграрних розписок. Також ми плануємо оновити Закон України «Про аграрні розписки», тим само зробивши аграрні розписки ще доступнішими – дешевшими та швидшими в оформленні. Міністерство завжди готове підтримати подібні ініціативи, які дають нові можливості для сільгоспвиробників», – зазначив Тарас Висоцький.

Аграрні розписки дозволяють фермерам залучати кредитні ресурси під заставу майбутнього врожаю. Зокрема, на сьогодні вже видано аграрних розписок під 37 видів сільгосппродукції, у тому числі нішевої та органічної продукції. За словами заступника міністра, рівень невиконання аграрних розписок залишається низьким – близько 1,6%. Це дозволяє створювати привабливий інвестиційний клімат та залучати міжнародних інвесторів. Наразі вже видано 12 міжнародних аграрних розписок на загальну суму 11 млн. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: